Vefk çalışması

Vefk çalışması

Vefk çalışması
Vefk çalışması

Çok eski zamanlardan bu yana var olan ve insanlara manevi anlamda çok ciddi faydaları olabilen vefk işlemleri özellikle İslam toplumlarında ortaya çıkmış ve dinen herhangi bir sakınca olmadığı için çok yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Bu işlemlerde amaç insanların amaçlarına zahmetsiz bir şekilde ulaşması değil verdikleri emeklerde manevi anlamda yardım alabilmelerini sağlamaktır. Son derece karmaşık bir yapıları olan ve herkesin yapamayacağı vefk çalışması teknikleri hakkında bilgileri olmayan kişiler kesinlikle bu işlemlerden uzak durmalıdırlar. Bu işlemleri yapacak olan kişiler sadece vefk teknikleri değil aynı zamanda ebced ilmi, havas ilmi veya astroloji gibi konular hakkında da bilgi sahibi olmalıdırlar.

Bu işlemler yapılırken öncelikle bir kağıt veya deri üzerine hem sağdan sola hem de yukarıdan aşağıya doğru aynı adetlerde olacak şekilde kare şekiller çizilir. Daha sonra yapılış amacına bağlı olarak özel özel olan seçilmiş olan bazı özel sayılar bu karelerin içine yine özel bir teknik ile yerleştirilir. Burada önemli olan sayıların her iki yönde de toplamlarının aynı rakamı vermesini sağlamaktır. Bu kontrol yapıldığında doğru sonuç ortaya çıkmıyorsa vefk işlemi hatalı yapılmış demektir. Bu durumda işlem mutlaka kontrol edilmeli ve en kısa zamanda doğru hale getirilmelidir. Çok ciddi bir şekilde yapılması gereken bu işlemlerde verk çizimlerinin yer aldığı kağıt parçası tıpkı muska işlemlerinde olduğu gibi dış etkenlerden korunacak şekilde saklanmalıdır.

Vefk yapımı için medyum seçimi yapmak

Eski İslam toplumlarından günümüze kadar birçok farklı amaç ile yapılmış olan bu işlemlerden sonra ortaya çıkan enerjiler insanların en zorlu amaçlarına dahi kısa zaman içinde ulaşabilmelerini sağlayacak kadar güçlüdür. Önemli olan vefk çalışması hakkında deneyimli ve güvenilir kişilerden yardım alabilmektir. Bu işlemleri herkes yapamamaktadır. Son derece karışık olması ve aynı zamanda sayı yerleştirme aşamasında çok ciddi bir kontrolün gerekmesi sebebi ile insanlar çoğu zaman vefk yaptırmak için güvenecek birini bulmakta zorlanabilmektedirler. Bugüne kadar birçok kez yapılmış olan bu işlemler insanların aşk, evlilik veya benzeri konularda yaşadıkları zorlukları yenebilmelerine ve kısa zaman içinde amaçlarına ulaşabilmelerine yardımcı olan işlemlerdir.

İlk zamanlarda insanların manevi korunma amacı ile yaptıkları bu işlemler günümüzde birçok farklı amaçla yapılmaya başlanmıştır. Her amaçta aynı tekniği kullanan insanlar kimi zaman isimlerin ebced değerlerini veya burçlar hakkındaki bilgileri de hazırlanan vefk işlemlerini ekleyebilmektedirler. Bundan yüzlerce yıl önce var olan İslam toplumlarından günümüze kadar gelmiş olan birçok eşyada da vefk çizimlerine rastlanılabilmektedir. Özellikle savaşa gidecek olan aslerlerin manevi anlamda koruma altına alınabilmesi için kılıç, kalkan, zırh veya kıyafetlerinde çok farklı vefk çizimleri yapıldığı bilinmektedir. Hatta günümüzde müzelerde sergilenmekte olan birçok eşyada da bu tarz vefk çizimlerini yakından gözlemlemek mümkündür.

Vefk yaptırmanın bir riski yoktur

Bu işlemler herhangi bir risk içermeyen ve insanları tehlike altına atmayan işlemlerdir. Yani hazırlanan bir vefk işlemi istenen sonucu vermediği takdirde sadece insanların emekleri boşa gitmiş olmaktadır. Hazırlanan vefk işlemlerinde sayıların toplama kontrollerinin mutlaka detaylı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Eğer bu konuda yeteri kadar titiz olunmaz ise sayıların yerleşimi son derece zor olabilmekte ve aynı zamanda bu aşamada çok fazla zaman kaybı yaşanabilmektedir.

Bu tarz işemleri yapacak olan kişiler çok uzun zaman boyunca kendilerini geliştirmekte ve yeterli deneyime sahip olana kadar bu işlemleri yaparak insanlara umut vermemektedirler. Bilindiği gibi halk arasında muska veya benzeri işlemlere her zaman yoğun bir şekilde ilgi gösterilmiştir. Günümüzde de birçok kişi sürekli olarak bu tarz işlemler için güvenilir insanların kapılarını çalmakta ve kendilerinden yardım istemektedirler.

Doğru bir şekilde yapılan vefk çalışması işlemleri her zaman için insanların manevi anlamda alacakları en güvenilir destek olarak görülmektedir. Manevi enerjilerin ne kadar güçlü olduğunu ve insanlara ne kadar cidi yardımlarda bulunabileceğini bilen herkes bu sebeple bu alana karşı ayrı bir ilgi göstermektedirler. Çok farklı amaçlar ile yapılan vefk işlemlerinde insanların sorunlarına kısa zaman içinde çözüm bulmuş olan uzmanlar aynı zamanda insanlara manevi anlamda umut vermek içinde vefk işlemlerini kullanmışlardır. Bu tarz bir işlem yaptırmak isteyen kişiler kesinlikle yardım aldıkları kişilerin güvenilir ve gerçek kişiler olduklarından emin olmadan kendileri ile özel bilgilerini paylaşmamalıdırlar.

Vefk yapan medyumlar

Bu işlemleri yaptıracak olan kişiler her türlü nesneye çizimlerini yaptırabilmektedirler. Bilindiği gibi eski zamanlarda Osmanlı padişahları günlük kıyafetlerinde dahi vefk çizimlerine yer vermiş ve bu işlemlere olan güvenlerini de bu şekilde göstermişlerdir. Hatta daha da eski dönemlere gidildiğinde eski İslam toplumlarında da toplum liderlerinin bu işlemlere çok ciddi önem verdikleri ve önemli kararlar almadan önce mutlaka bu tarz işlemler yapan kişilerden yardım aldıkları görülmektedir. Diğer manevi işlemler gibi İslam dinine aykırı bir yanı olmayan ve bu sebeple yasaklanmayan bu işlemlerin en önemli yanlarından biri insanlara zarar verecek bir yapıya sahip olmamalarıdır.

Bu sebeple uzmanlar kendilerine gelen vefk çalışması taleplerini karşılamak istediklerinde genellikle tereddüt etmemekte ve aynı zamanda insanları da bu konularda nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda sürekli olarak uyarmaktadırlar. Etkilerinin çok net bir şekilde görülmeyeceği bu işlemlerde insanlar çok büyük beklentilere girmemelidirler. Çünkü bir konuda vefk işlemi yaptırmak o amaca kesin bir şekilde ulaşılacağı anlamına gelmemektedir. Bu işlemler sadece insanların manevi anlamda kendilerini daha rahat hissedebilmeleri ve ciddi bir destek alabilmeleri amacı ile yapılmaktadır. İnsanlar bunu bilmeli ve kesinlikle hayal kırıklığı yaşamamak için bilinçli bir şekilde hareket etmelidirler. Aynı zamanda bu işlemleri diğer manevi  işlemlerden ayıran bir diğer önemli özellikleri de kötülük amacı ile yapılmamalarıdır.

Vefkler farklı birçok amaç için yapılır

İnsanların mutlu olmaları veya belli bir konuda amaçlarına kısa zaman içinde ulaşabilmeleri amacı ile yapılan tüm vefk işlemleri aynı teknik ile yapılır. Aralarındaki en önemli fark ise karelerin içine yazıların sayı veya diğer bilgilerdir. Vefk çalışması yapan kişiler sadece sayılar değil aynı zamanda insanların isimleri, ayetler veya farklı Esma-ül Hüsnalar ile de bu işlemleri yapabilmektedirler. Her zaman ciddiye alınması gereken bu işlemler genellikle büyü veya diğer manevi işlemlerin gerisinde kalabilmektedir. Ancak peygamberlerin ve İslami liderlerin dahi bu işlemlere çok ciddi ilgi gösterdiklerini bilen kişiler bu işlemlerin tahmin edilenden çok daha ciddi olduklarını ve çok büyük faydaları olduğunu belirtmektedirler. Bugüne kadar birçok kişi farklı amaçlar ile yaptırdıkları vefk işlemlerinin kendilerine nasıl faydalar gösterdiğinden bahsettiklerinde insanlar bu işlemlere karşı daha da ilgi duymaya başlamaktadırlar.

Vefkin sonuç vereceğine inanmak

Burada önemli olan insanların kendileri için yapılan vefk işlemlerine karşı olan inançlarını kaybetmemeleri ve kesinlikle olumsuz düşüncelere kapılmamalarıdır. Ne kadar süre içinde sonuçlarını vereceğinin belli olmaması sebebi ile insanlar genellikle bu işlemler hakkında sabırlı olmaları gerektiğini bilmekte ve aynı zamanda farklı konular için bu alanda yapılmakta olan işlemleri kullanabileceklerini de bilmektedirler. Doğru işlemler ile harekete geçirilmiş olan manevi enerjilerin kendilerini her zaman amaçlarına ulaştıracağından emin olan insanlar tarihin her döneminde olduğu gibi günümüzde de vefk işlemlerine ayrı bir ilgi göstermektedirler.

6 Yorum

 1. Hamit

  Merhaba hayırlı sabahlar herkese.
  Süryani hoca ile yaptığımız bağlama vekf’in sonuç alma zamanına geldik bugün 9.günü çalışmayı başlatmamızın 1, haftasında istediğim sonucu hemen hemen aldım ama sonunu görmeden çalışmamızı kapatmamız mümkün olmadığını deyince süryani hoca çalışmanın sonunu bekledik, sevgilimin bana karşı aşkı ve sevgisi daha fazla kendini hissettirdi elinize kolunuza sağlık hocam güzel bir çıkardınız başarılarınızın devamını diler saygılarımı sunarım.0531 088 4119

  • sevda

   hamit gerçekten oldu mu

 2. Yakup / KAHRAMANMARAŞ

  Medyum Serhan hocanın hakkında çok şey duyduğum için kendisine vekf yazdırmak istedim. Aşk vekfi için kendisi ile iletişime geçtim, eğer anlattıkları gibi vekf yazmakta uzman biriyse 1 senedir peşinde koştuğum ama karşılık alamadığım kızın benim ona hissettiğim duyguların aynısını bana hissetsin diye aşk vekf’i yazdırmak istedim. Daha yeni başattık çalışmayı inşallah güzel haberlerde buraya Serhan hoca hakkında yorum yaparım vekf yazdırmaktaki en önemli kuralın inancın ve güvenin eksik olmamasıymış benim için iki duyguda Serhan hocaya şüphesiz Allah’a emanet olun. 0538 774 31 40

 3. Neslihan / Antalya

  Yaa lüften birinin gerçekten yardımın ihtiyacım var, hangi medyum ile görüşsem beni dolandırmaya kalkıyorlar anlamıyorum neden hep bana denk geliyor erkek arkadaşıma önce bağlama sonra evlilik vekfi yazırmak istiyorum. Lütfen çok acil olursa benim için o kadar güzel olacak erkek arkadaşımı kaybetmek üzereyim

  • Poyraz can

   Neslihan bence seninde bu konuda suçun var, medyum kararına nasıl varıyorsun bilmiyorum ama seçimini bilinen tanınan hocalardan yana kullanman senin yararına olur. İki üç tane yorum sitesi gezindiğimde İranlı medyum Selman hocanın ismini sürekli görmem beni onunla çalışmaya yöneltti iki defa yardımını aldım iki çalışmada’da beni hayal kırıklığına uğratmadan hayallerimi yaşattı. Seçimlerin garanti olumlu sonuç alabileceğin hocalardan olsun. 0539 830 14 50

 4. Semra

  Çok haklısın ben şahsen güvenilir gerçek olumlu sonuç veren medyum hocayı bulana kadar canım çıktı. Neslihan hanım bilemem en iyi medyum hocayı duydunuz’mu benim korkusuzca güvendiğim medyumlar arasında en iyi medyum hocam en başta geliyor papaz büyüsü yaptırdım kendisine zor bir büyü olmasına rağmen diğer medyumlarla karşılaştırmak gerekirse zaman yönünden’de İlim yönünden’de güçlü bir medyum. Daha fazla macera yaşamak istemiyorsan eğer vakit kaybetmeden en iyi medyum hocayı dene bence emin ol tanıyınca anlattıklarım arasında fazlası var eksiği yok..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir