Konya’da En İyi Büyü Yapan Hocalar

Konya’da En İyi Büyü Yapan Hocalar

Konya'da En İyi Büyü Yapan Hocalar
Konya’da En İyi Büyü Yapan Hocalar

Konya ili halkı, kültürel olarak dinimize ve dinsel geleneklere oldukça bağlı ve yakın bir kesimdir. Yine aynı şekilde dine uygun olarak uygulanan büyü çalışmaları da oldukça popüler ve talep gören çalışmalardır. Bu çalışmalar kendi inanç ve kültürümüzden olduğu kadar, birçok kültürden sentezlenerek şekil bulmuş uygulamalardır.

Konya ili büyü yapımında kullanılan ilimler, Arap kültüründe de oldukça yaygındır. Büyü hazırlanılır uygularken de Arap dili yoğun olarak kullanılmakta, kutsal kitap ve vefklerden de oldukça yardım alınmaktadır. Büyü çeşitlerine göre farklılıklar olmasının yanında, genel olarak büyü hazırlanışında kullanılan sembollerin dinsel önemi ve tesiri de oldukça yüksektir.

Büyü Çalışmaları Ve Hocaların En Yaygın Olduğu Konya İlçeleri

Konya oldukça büyük bir şehir olmasıyla beraber, maneviyat algısı ve fizik ötesinden gelen nurani tesirlere olan merakı açısından da Türkiye’nin en yoğun şehirlerinden birisidir. Bu ilgi ve alaka genel olarak tüm şehre yayılmış olsa da özellikle bazı ilçelerinde oldukça sık görülmektedir. Bu ilçelerden bazıları; Akşehir, Beyşehir, Halkapınar, Çeltik, Sarayönü, Taşkent, Yunak, Kadınhanı ve Emir gazidir.

Konya’da En Sık Uygulanan Çalışmalar Nelerdir?

Güvenilir büyücü bulmanın oldukça zor olduğu bu dönemde, Konya ili dahilinde bulunan hoca ve medyumların başarı ve güvenilirlik oranlarının birçok ile göre yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Dediğimiz gibi, çalışmalar daha çok Arap kaynaklarından esinlenilse de, şehrin büyüklüğü ve tarihinde farklı felsefe ve alimlere ev sahipliği yapmış olmasından dolayı büyü kültüründe farklılıklar gözlendiği görülmüştür. En sık olarak uygulanan büyü çeşitleri, çoğu bölgemizde olduğu gibi, aşk büyüsüdür. Aşk büyüsü genel bir tabir olup bunun içinde papaz ve canbar büyüleri gibi birçok farklı çalışma gösterile bilmektedir.

Kadınlar tarafından talep edilen ve erkeği kendine bağlamak için büyü yapılması da bu ilimizde sık görülen bir olaydır. Aile kültürünün ve evlilik bağının kutsallığının en fazla hissedildiği illerimizden olmasının da bu konuda etkisi olduğu düşünülmektedir. Bunun dışında geri döndürme büyüleri de oldukça talep görmektedir.Büyü yapmak kadar büyü bozdurmak da Konya ilinde sıkça yapılan uygulamalardır. Tabi ki bu ilimlerin bir ilde bu kadar yaygın olması, maalesef ki kara büyü çalışmalarının da kısmen daha sık görülmesine sebep olmaktadır. Durum böyle olunca da büyü bozmak için yapılan çalışmalar da oldukça fazladır.

Bir yorum yapıldı

  1. Kısa sürede aşk bağlama ve evlilik çalışmasında sonuç veren süryani hoca

    Yaklaşık 5 yıllık bir ilişkim oldu erkek arkadaşımla bir şirket kurduk 3 yılda yaptığımız işler sayesinde maddi gücümüz yerine geldi. Allaha şükür kazancımız kat kat oldu. Erkek arkadaşımla artık evlilik planları yapmaya başladık. Ben evlilik için konu açmaya başladığım zaman kaçmaya başladı benden mi soğudu paramı değiştirdi anlam veremedim düzelmesini bekledim. Bir ara yurt dışına gitti iş görüşmesi için yanımızda çalışan bir kız vardı oda hasta olduğunu işe gelemiyeceğini söyledi bir süreliğine erkek arkadaşım meğer o kızla beraber yurt dışına çıkmış 5 gün otelde beraber kalmışlar. Kızı da Türkiye ye geldikten sonra ayrılmış bir daha işede gelme demiş kız da beni aradı görüşmek istedi bende gittim yurt dışında yaşadıkları her şeyi kameraya almış bana anlattı pişman olduğunu söyledi. Erkek arkadaşım beni ilk kez aldattı resmen ölmek istedim o an bu konuda bir çare aramak zorundaydım gidip diyemedim beni neden aldattın diye çünkü ayrılmak için zaten bahane arıyordu. Bir gün internette gezinirken tasadüf süryani hoca hakkında yapılan yorumları okudum her kese yardımcı olmuş her kese de çok mutluydu. Bende aradım sorunlarımı anlattım süryani hoca bakımlar yaptı erkek arkadaşım için çalışamalar başlattı. Öncelikle bütün kadınlara karşı erkekliğini bağladı daha sonra benim için aşk bağlama evlilik çalışması yaparak erkek arkadaşımı 13 günde bana kul köle ederek bağladı. Süryani hoca sayesinde çok yakında evleniyorum allah hocamdan razı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir