Ana sayfa / gizli ilimler / Gizli İlimler

Gizli İlimler

Tarih boyunca mistik özellikle olduğu düşünülen ve her zaman insanlar tarafından çok büyük saygı duyulan birçok kişi olmuştur. Özelikle büyücülük veya kahinlikle anılan bu kişiler aslında gizli ilimleri nasıl kullanacakların bilen ve bu konular hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olan kişilerdir. Gizli ilimler denince akıllara insanların bilmedikleri veya duymadıkları özel işlemler gelebilir. Halbuki bu alanda kullanılan dallar genellikle insanların bildikleri veya en azından bir kez dahi olsa duydukları bilim dallarıdır.

Fizik, astroloji, ebced hesabı, havas ilmi veya çok daha etkili hatta manevi alemler ile iletişime geçmek için kullanılan bilim dalları gizli ilimlerin ana unsurlarıdır. Her biri ayrı ayrı son derece geniş kapsamları olan ve öğrenilmesi için çok uzun süre boyunca çalışılması gereken bu bilim dallarını bilmek gerçekten saygı değer bir durumdur.

Bu sebeple gizli ilimler hakkında kendini kanıtlamış olan kişiler tarih boyunca çok büyü saygı görmüşlerdir. Bu alanda ismini duyurmuş olan çok az sayıda kişi vardır. Bu sebeple gizli ilimler hakkında çok fazla güvenilir kaynak bulmak pek mümkün değildir. İnsanların beklentilerini tam anlamı ile karşılamak için her zaman titiz ve çok dikkatli bir şekilde çalışılması gerektiği için çoğu zaman insanların bu alandan uzak kalmayı tercih etmişlerdir. Etkili bir şekilde manevi işlemler yapmak isteyen kişiler için gizli ilimleri tam anlamı ile bilmekten başla bir çare yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir